הסיפור מאחורי בית הגידול רגמון רועים אוסטרלים


31 Aug
31Aug

דר' שימיק רגב בוגר האוניברסיטה  לווטרינריה קלוז' נפוקה שברומניה , אהב בעליי חיים בכלל וכלבים וסוסים בפרט עוד מאז היותו ילד בשכונת רמת גולדה שבחיפה .

כאשר היה ילד לא היה באפשרותו לגדל כלב שכל כך רצה לאמץ לביתו .

בשנת 1987 כשהיה בן 5 נסע עם הוריו לשליחות בת 4 שנים בארה"ב בעקבות לימודי הדוקטורט של אביו.

גם בארה"ב לא הייתה  את האפשרות לגדל כלב אבל חיות אחרות כמו נחשים ,תוכים וכד' היו בסביבה, וזוהי  למעשה התחלתו  של שימיק בגידול בעליי חיים.

בחזרתו לארץ מהשליחות הגיע למפתן דלתו כלב קשיש ,עזוב וסתום עין .מיד באותו רגע אומץ לביתם של משפחת רגב ושמו בישראל אלביס.

בגיל 10  החל  שימיק ברכיבה על סוסים ובסופי שבוע היה לוקח אותו  אביו  לחוות הסוסים. בתחילה בחווה בבית אורן ולאחר מכן בחוות דובי  - חוות אילוף סוסים בבת שלמה.

ככל ששימיק התבגר והתאהב בעולם המופלא של הסוסים , הפכה האהבה למקצוע  והפך שימיק למאלף סוסים. כך התארכו גם שעות הרכיבה והגיעו ל-  10 שעות בכל יום.

חלומו של שימיק היה שבן או בת לוויה יתלוו אליו לרכיבותיו הארוכות , אלביס לא התאים למשימה זו והיה צריך להישאר בבית המשפחה.

שימיק החל לחפש אחר הכלב המתאים למטרה זו , החיפוש החל בעמותות אחר כלבים עזובים, אמנם עדיין לא מצא את האחד ואז הבין שהוא צריך כלב שיועד בבסיסו לסגנון חיים זה .

כמה גזעים מוכרים הועלו על הפרק כמו בורדר קולי ,כלב בקר אוסטרלי וכלב רועים אוסטרלי.

לאחר בדיקה מעמיקה הכלב הנכון  עבורו היה מגזע רועים אוסטרלי.

בשנת 2002 מייגן הרועה האוסטרלית הראשונה  שלו  נכנסה לחייו וכאשר הגיעה לגיל המתאים הצטרפה לשימיק לחווה במטרה להתלוות לפעילותו עם הסוסים.

אמנם רצה הגורל ומייגן בעיקר רצתה לנוח בצל או במזגן  ולקבל ליטופים מכל עובר אורח בחווה במקום  להתלוות לפעילות.

לכן היה צורך בחיפוש נוסף אחר כלב שיעמוד במשימה .באותה עת  לא נמצא הכלב המיועד בישראל והיה מובן שיש למצוא כלב מתאים מארץ המקור של הגזע,ארה"ב.

בזמן זה פצח  שימיק בפעילות בעולם הכלבני שכלל השתתפות בתערוכות המועדון לכלבי רועים ותערוכות בנלאומיות והחל לקטוף פרסים ,אולם כאשר יצא מגבולות המדינה והשתתף בתערוכות עולמיות היה ברור שהדרך עוד ארוכה.

החיפוש אחר הכלב האולטימטיבי התמקד בקווי  דם של כלבים חזקים שבנויים לשטח וגם בעליי מזג נינוח ומתאימים לחיים בייתים. בכדי לייצר את השילוב הזה התחיל שימיק בשיעורי הבית ,הוא צלל לתוך עולם הרועים האוסטרלים בארה"ב, למד את שושלת  כלביי הרועים האוסטרלים ואת שמות בתי הגידול המובילים בעולם.

לאחר חיפוש ומחקר מעמיק אודות הגזע, נמצא שקו הדם של בית הגידול האמריקאי  שבהיכל  התהילה של הגזע Heatherhill  , הוא הנכון.

בשנת 2006 הגיע זאוס מבית הגידול Aladdin  שבארה"ב שאביו של זאוס הוא מבית הגידול Heatherhill  המיוחל.

בזמן זה עוד לא נרקמו קשרים ונפתחו דלתות עם בית הגידול Heatherhill  שזו הייתה המטרה.

הרבה מזל ,עבודת מחקר מעמיקה וקצת חוצפה ישראלית , הם אלו שפתחו בפניו את דלת בית הגידול Heatherhill  והמשימה לא הייתה פשוטה.

בשנת 2008 הגיע שימיק לארה"ב במטרה ללמוד את הגידול ולהכיר את בתי הגידול האמריקאיים, תוך הכרות עם קולגות ואנשי מפתח המקושרים לבית הגידול המיוחל .

בכל אופן בחור צעיר ,ישראלי לאחר  שנסע  11 אלף קילומטר בכדי לפגוש ולהכיר את בעליו של בית הגידול שבלשון המעטה ממש לא מכניס כל עובר אורח לבית הגידול ובטח שלא לביתו .

כמו שכבר ציינו המשימה בכלל לא הייתה פשוטה אולם הידע בתכנית הגידול והכרת תעודות היוחסין של בית הגידול האמריקאי הם אלו שקסמו לבעליו ולאט לאט נרקם הקשר ההדוק שמתנהל עד יום זה.

במשך שנה חי שימיק בבית הגידול ולמד את תורת גידול כלבי הרועים האוסטרלים, עבד עם הכלבים בחווה וחווה כל תהליך אפשרי בכדי ללמוד כמה שאפשר ולהתמקצע .

כעבור שנה חזר שימיק לארץ עם שלושה כלבים צעירים והחל במלאכת הגידול עם כל הידע שנרכש בארה"ב.

ועם אהבה אי אפשר להתווכח ובשנת 2009  החליט שימיק שאהבתו לחיות היא חלק בלתי נפרד מחייו  והתחיל בלימודי הווטרינריה ברומניה ,כמובן שנסע עם כלביו לשם וחלקם גם היו מתלווים אליו לאוניברסיטה מידי יום.

כעבור 6 שנים ועם תואר דוקטור לווטרינריה חזר שימיק למדינתנו ובמשך שנה גר במושב בית יצחק.

באמצע שנת 2016 התמקם שימיק עם מורן שמעוני בת זוגו ובית הגידול שלו  Regmon Australian Shepherds   בחוף הכרמל.

הכלבים הם חלק בלתי נפרד מהבית והם נהנים מאורך חיים ביתי עם בני הבית בינם  גם מספר מכובד של  חתולים.

התפיסה הגידולית של בית הגידול היא למצוינות כלבנית ואיכותית הכוללת ביסודה  שימת דגש על בריאות ,אופי,חוזק ומראה. בעזרת מספר מצומצם של המלטות ותכנית גידול קפדנית ומבוקרת. 

החיים היום יומיים עם הכלבים ,הכלבות והגורים מלאים בהמון אהבה,שמירה על איכות חיים בסביבה ביתית ,טיפול מסור ופדנטי וחיים משותפים עם הכלבים כמשפחה אחת גדולה ,אכן חוויה ייחודית !

להצצה  לחיי היום יום בבית הגידול אתם מוזמנים להיכנס  לגלריית התמונות ולעמוד הרשמי בפייסבוק  ובאינסטגרם :

https://www.facebook.com/regmonaustralianshepherds/

https://www.instagram.com/regmon_australian_shepherds/ 

ולבית הגידול האמריקאי Heatherhill

http://www.heatherhillaussies.com/

 

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.